Nafukovací vířivky

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Počet osob
 
Výkon
 
2.05 kW
2.2 kW
 
 
2.2 kW
 
Objem vody
930 l
806 l
795 l
500 l
 
795 l
930 l

Nafukovací vířivky jsou praktické třeba i na chatu

Mít vířivou vanu doslova kdekoliv chcete, a to bez nadsázky za pár minut. Bez řemeslníků, nekonečného čekání a urgování, ale také bez potřeby speciální místnosti nebo obrovské zahrady za domem. Přesně o tom jsou nafukovací modely vířivek, k nimž stačí jen málo a cenově se pohybují na hodně přijatelné úrovni. Nejlevnější modely pořídíte už za zhruba deset tisíc korun, tudíž nejde o žádný nedostupný luxus pro velmi bohaté a ještě bohatší.

Vhodná nejen pro mladé páry

Ideální model například pro rodiny s dětmi, protože bezpečnost provozu je zde skutečně na maximu možného. Jsou perfektní pro víkendové lenošení a můžete si je s sebou vzít i daleko na chatu, stačí je složit do auta – určitě se vejdou! Nejen chata a chalupa, ale i zahrada, terasa nebo také zimní zahrada, kam nepadá sníh a je dostatečně teplo pro podobné koupání. Mohou být poměrně malé, tedy jen pro pohodu ve dvou, což ocení mladé bezdětné páry – ale na trhu také najdete variantu třeba pro šest a více lidí na nějakou pořádnou party (nicméně bude vyžadovat trochu víc prostoru a trochu víc financí, to je samozřejmé).

Nafukovací vířivky mohou i namasírovat, samozřejmě to není jen o mírně perlivé vodě, kterou si ozvláštníte koupel v tomto jinak na první pohled klasickém bazénu. Vířivý bazén jsou i tak trochu lázně, namasírují vám krk, chodidla i bolavé svaly nebo klouby. Nechejte se nadnášet a také masírovat, to vše ve vodě, která má přes třicet stupňů a díky tomu, že prohřeje tkáně, resp. kosti do hloubky, bude celý léčebný proces ještě víc efektivní. Jinými slovy, s vířivkou myslíte i na své zdraví!

Desítky trysek a možnost celoročního využití

Rozložíte a zase složíte. Třeba v zimní zahradě. Takže pokud si manželka objedná vířivku, může mít do deseti minut hotovo a ani se u toho moc nezapotíte. Napustíte vodu a elektrická pumpa se postará o to, aby bylo brzy nafouknuto – netrápíte plíce ani nohy, moderní možnosti je přeci třeba využít naplno! Spoustu trysek, které mohou masírovat kdekoliv na těle, stačí je pouze jednoduše aktivovat. Dražší modely mají praktický LCD panel, na kterém vše navolíte, skoro jako v aplikaci na chytrém mobilním telefonu. Je to jednoduché, podobnou věc zvládnou i děti…

Nezapomeňte na příslušenství, kterému vévodí zejména kryt a podložka. Ta izoluje od chladné země, vyvažuje nerovnosti a tím pádem zamezí plísním a vlhkosti v pokusech konat nějaké dílo zkázy. Zatímco opravdu luxusní vířivky mohou vyjít třeba na sto tisíc, u nafukovacích vířivek začínáme na desetině. Je ale pravda, že kvalitní model, se kterým budete spokojeni a poslouží hezkou řádku let, vyjde samozřejmě na trochu větší peníz. Bohužel totiž platí, že čím víc ušetříte na začátku, tím vyšší porci elektřiny bude zařízení potřebovat za pár let vlivem opotřebení. Tudíž je třeba sledovat recenze dlouhodobých uživatelů a podobnému problému se snadno vyhnete.

Pokud nevíte, je tady video

Instruktáž, jak všechno udělat, abyste neudělali ani tu nejmenší chybu. Videonahrávka, na níž je vše kompletně vysvětleno. U nafukovacích vířivek to ale možná ani nebude třeba, byť zhruba polovina modelů na trhu něco podobného nabízí. Tak nějak pro jistotu, samozřejmě, protože nikdo nechce podcenit vaše intelektuální schopnosti – ale vířivku pravděpodobně uvádíte do chodu poprvé (nebo to alespoň neděláte každý den…).

Uvolněte stres a nechte bublinky dělat jejich dílo. Směrovatelné trysky si nastavíte přesně podle představ, takže namasírují bolavé místo nebo se postarají třeba o chodidla po namáhavém dnu v práci, během nějž jste doslova prošlapali střevíce. S moderními technologiemi to jde i bez zbytečné bazénové chemie, takže nebudete kýchat nebo mít rudé oči z chlóru jako v plaveckém bazénu. Zahradní party nebo příjemná chvilka s partnerem na zahradě, kde vás nikdo nebude rušit. Bezpečnostní zámek, který ochrání děti a tichý provoz, to už je kombinace, která se neodmítá.

Pozor na váhu včetně vody i hostů

Pokud hodláte uspořádat party v patře rodinného domu uprostřed vířivky, možná to nebude nejlepší nápad – a měli byste se o něm spíš poradit se zkušeným statikem. Vezměte v potaz váhu vody, vás, přátel a ještě vířivky – co to udělá s konstrukcí budovy? Zvlášť pokud se zábava rozjede v plném proudu. Podobné akce budou jistě lepší v přízemí nebo rovnou venku, pokud je k tomu vhodné počasí. Samozřejmě, jde o poznámku jen tak na okraj, ale důležitou pro bezpečnost, proto ji rozhodně nesmíme vynechat!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 10 hlasy, průměrně 4.7 z 5